16 czerwca 2013

Czy istnieją dobre reklamy? Według mnie...

 

       Jeżeli zapytałbym o to czy lubicie reklamy telewizyjne, to jak nie trudno się domyślić raczej nie otrzymałbym pozytywnej odpowiedzi. W końcu jak można nie znienawidzić tego momentu, gdy najważniejsza scena filmu zostaje brutalnie przerwana informacją o nowym, niewiarygodnie doskonałym, wybitnym pod względem technologicznym i przyjaznym środowisku  rodzaju pieluszek dla dzieci. To może brzmieć idiotycznie, ale niestety taki poziom przedstawiają obecnie media. Jest to też trochę nasza wina jako społeczeństwa. Przecież to my nie upominamy się o wzrost kultury, imponują nam gwiazdki, których główną zaletą jest ładna buzia, chcemy być tacy jak nasi idole-ubierać się jak oni, mieć takie same komórki, samochody itd. To wszystko jest bezwzględnie wykożystywane przez firmy do wciskania kitu i  osiągnięcia zysku.  Od każdej reguły istnieją oczywiście wyjątki. Może nie ma ich dużo, ale zawsze znajdzie się coś co nie traktuje odbiorcy jak ostatniego debila, który całe życie mieszkał w lesie i uwierzy we wszystko co się mu powie.
 
OK. Było poważnie, teraz czas żeby stało się zabawnie. Wybrałem kilka reklam, które swego czasu zrobiły dość dużą furorę w internecie. Z założenia miały rozśmieszyć wzbudzić kontrowersje lub po prostu zaintrygować i nakłonić do kupna produktu. Postanowiłem, że nie będą one jednak polskiej produkcji, bo przecież te znamy ( i nie koniecznie lubimy). Uprzedzam, że w większości należą one do tej pierwszej grupy, o której pisałem powyżej. Nie zmienia to jednak faktu, że potrafią PRZEŁAMAĆ  NUDĘ!
 
Enjoy 
 
 
UWAGA: niektóre treści w poniższych materiałach mogą być nieodpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia. Oglądacie na własną odpowiedzialność.
 

1 komentarz:

  1. Heh, Azjaci to mają pomysłu, tu i tak lajtowo, nieraz to zupełnie ryją banie te ich reklamy :D

    OdpowiedzUsuń